ÇINARCIK SİNEMA FİLMİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

ÇINARCIK SİNEMA FİLMİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Türk sinemasının tanınmış isimlerinin rol aldığı “Deliysen Deliyim De” adlı sinema filminin çekimleri Çınarcık’ın köylerinde  yapılıyor.

Çınarcık’a bağlı Teşvikiye , Kocadere ve Şenköy’de sinema filmi çekildi. Ali Sürmeli ve Yakup Yavru’nun başrolü paylaştığı filmde Coşkun Göğen, Hakan Eksen, Sinan Menger ve Selahattin Taşdöğen gibi birçok ünlü oyuncu rol alıyor. Senaryosu Gökhan Keskin’e ait olan filmin, yapımcılığını İsmail Boyraz, yönetmenliğini ise Gökhan Keskin ve Demet Sert Ercan yapıyor.

ÇEKİMLER 24 EYLÜL’DE BAŞLADI

“Deliysen Deliyim De” filminin çekimleri 24 Eylül’de başladı. Gün boyu devam eden çekimlerde 50’yi aşkın oyuncu ve yardımcı görevli Çınarcık’a adeta hayran kaldı. 23 Ekim’e kadar sürecek çekimlerden sonra ‘Deliysen deliyim de’nin 2017 yılında  beyaz perdede gösterime girmesi bekleniyor.

FİLMİN KONUSU

“Deliysen Deliyim De” filminde Anadolu insanının saflığını hoş görüsünü ve iyi niyetini anlatırken, Anadolu’nun zengin dokusunu ve renklerini geniş izleyici kitlelerine göstermeyi amaçlamaktadır.

Aynı zamanda köy halkının üzüntülerini sevinçlerini ve yaşamlarında olan her olguya değinmektedir. Ata´ya babaya dedeye, anaya kadına saygı çerçevesinde yetiştirilen

Durmuş karakterinin atılımlarını ve hayal kırıklıklarını ders niteliğinde, mizahi şekilde anlatan kara mizah türünde izlerken keyif alabileceğimiz filmdir.

Durmuş, her önüne gelene güvenen, inanan saf ve iyi niyetli bir karaktere sahipken dedesi Şevket, Durmuş´ un aksine, kendi çıkarlarını ön planda tutan ve kimseye güvenmeyen, hoşnutsuz biridir. Şevket sürekli olur olmaz işlere karışıp başlarına bela açar ve sorumlusu olarak da Durmuş´ u gösterir. Durmuş ise olayları anlamaz ve kendisinin yaptığını sanır. Ve sürekli dedesini hatalarını kendi hatası gibi görüp düzeltmeye çalışır. Durmuş´ un en büyük sorunu ise dedesi Şevket ile aynı köyde yaşayıp her dediğine inanmasıdır

Durmuş’ un annesi Şeriban ise yaşı ilerlemiş iki bekâr kızını evlendirmek için elinden geleni yapar. Ama yine evin büyük kızı Gülendam’a kısmet bulamaz. Gülendam evlenmeyince küçük kızı Gülfidan’ı da evlendiremez.  Durmuş da sevdiği Nazlı ile evlenmek ister.  Ama Durmuş kendi nişanına yetişemeyince Nazlı da başkası ile nişanlanır.

Durmuş başkasının sözlerine çabuk inanıp güvendiği için hemen her işe atılır. Özellikle Şevket’in ısrarlı onayları ile hiçbir şeyden geri kalmaz.

Şevket’in sürekli olur olmaz işlere girişmesi yüzünden başı derde girer. Durmuş ise dedesinin yanından ayrılmadığı için ihale sürekli Durmuş’ un üzerine kalır. Hikâye ise yine Şevket’in kendisini ilgilendirmeyen olaylara karışması üzerine başlar. Şevket yaşlılık maaşını alabilmek için Durmuş’ u zor ikna eder ve yola düşerler. Ve yolda devlette kendisine miras kaldığını söyleyince kaçırılırlar. Ve rehin tutulduğu zaman zarfında Durmuş nişanlısı başkası ile nişanlanır ve muhtarlık seçimlerini de kaçırır

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Harmanlar Mh. Belediye Sk. Çınarcık / YALOVA
Telefon : 0.090 226 245 10 04
Faks     : 0.090 226 245 95 07