PAVEL BANYA İLE KARDEŞLİK ADIMLARI

PAVEL BANYA İLE KARDEŞLİK ADIMLARI

Çınarcık Belediyesi ile Bulgaristan’ın Eski Zağra kentine bağlı Pavel Banya ilçesi arasında kardeş şehir ilişkisinin ilk temeli atıldı. Bulgaristan’dan gelen heyet Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt’u makamında ziyaret etti.

Yalova Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen çocuk festivaline katılan Bulgaristan’ın Pavel Banya ilçesi heyeti Çınarcık Belediyesi’ni ziyaret etti. Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt’un ağırladığı heyette Bulgaristan’ın Eski Zağra iline bağlı Pavel Banya ilçesi Belediye Başkanı Stonimir Radevski, Belediye Meclis Başkanı Şendoğan Halit, Makedonya’nın Radoviç Belediye Meclis Üyesi Enis Ömer, Taşköprü Belediye Başkanı Nedret Gülen, Yalova BALGÖÇ Başkanı Lütfi Özgür, Buçim Spor Kulübü Başkanı Sezai Yaşar, öğretmen Fatime Liman ve Psikolog Suzana Georgieva yer aldı.

Ziyarette Belediye Başkanı Avni Kurt, Çınarcık ve Yalova hakkında misafirlerine bilgi verdi. Çınarcık’ın kış aylarında 35 bin, yaz aylarında ise 300 bin nüfusa sahip olduğunu ve özellikle turizmden gelir elde ettiğini kaydeden Kurt, “Makedonya’nın Radoviç kenti ile sıcak kardeş şehir ilişkilerimiz var. Bunun yanında Fransa’dan da kardeş şehir ilişkimiz başladı. Sizinle de kardeş şehir olmaktan mutluluk duyarız” dedi.

Pavel Banya Belediye Başkanı Stonomir Radevski ise ilçelerinin özellikle sağlık turizmi açısından önemli bir yeri olduğunu iletti. Çınarcık ile benzer özelliklerinin çok olduğunu ve nüfuslarının yüzde 40’ının Türk olduğunu kaydeden Radevski de kardeş şehir ilişkisini hemen başlatabileceklerini iletti.

Başkan Kurt, daha sonra misafir heyete belediye binasını gezdirerek çeşitli hediyeler verdi.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Harmanlar Mh. Belediye Sk. Çınarcık / YALOVA
Telefon : 0.090 226 245 10 04
Faks     : 0.090 226 245 95 07