30 AĞUSTOS ZAFER GECESİNDE RUBATO

Çınarcık’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97 yıldönümü büyük bir coşkuyla kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı sabahı saat 10:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Çınarcık Kaymakamımız Soner Kırlı ve Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer tarafından  Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlandı.

Öğlen saat 14:00’da Çınarcık Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimiz için etli pilav ikramının da bulunuldu. Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer ve eşi Elif Soyer, kendi elleriyle vatandaşlara etli pilav ikram ettiler.

Akşam saat 20:00’da Taşliman Balıkçı Barınağında toplanan binlerce Çınarcıklı ellerinde Türk Bayraklarıyla ve marşlar eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na doğru “Zafer Yürüyüşü” yaptılar.

Cumhuriyet Meydanı’nda Belma Belen’in sunumu ile Rubato sevilen şarkılarını Marmara’nın İncisi Çınarcık için söyledi. Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran kalabalık; müziğin ritmine kendilerini kaptırdılar ve Rubato’nun şarkılarına eşlik ettiler. Rubato’yu dinlemeye gelenler Cumhuriyet Meydanı'nı hınca hınç doldurdular. Yoğun kalabalık Rubato’nun sevilen şarkılarına eşlik ederek unutulmaz 30 Ağustos Zafer Bayramı geçirdiler

30.08.2019 23:52

Tüm Haberler İçin Tıklayın

831 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!