BAŞKAN AVNİ KURT’UN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. kuruluş yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Cumhuriyet Bayramımızı kutlamanın mutluluğu içinde olduğunu söyleyen Başkan Avni Kurt mesajında; “Kurtuluş Savaşı, ulusumuzun var olma savaşı, Cumhuriyet ise milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Türk Milleti’nin kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyet'in kurulması, tarihin ender kaydettiği bir başarıdır. Milletin kendini ilgilendiren kararlarda bizzat söz sahibi olması Cumhuriyetimizin en büyük teminatıdır” dedi.

“Atatürk'ün önderliğinde büyük Türk milletinin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyet'in tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılmasının herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur” diyen Kurt, “Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Cumhuriyetinin 95 yıllık uygarlık başarısı olan ve gelecekte de olmaya devam edecek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetin kurucularının, tüm şehitlerimizin aziz ruhları önünde saygı ile eğiliyor, kahraman gazilerimize şükran ve minnetlerimi sunuyorum” diye konuştu.

28.10.2018 15:00

Tüm Haberler İçin Tıklayın

293 Defa Görüntülendi

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!