BAŞKAN NUMAN SOYER’İN 19 MAYIS MESAJI

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer; 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer mesajında; ” Ulusal Kurtuluş Savaşımıza, Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin oluşumuna, Türkiye Cumhuriyeti`nin kuruluşuna giden yolda 19 Mayıs 1919 tarihinin çok önemli bir yeri vardır. Türk Milletinin yeniden şahlanışının timsali olan 19 Mayıslar da ülkemizin onur ve gurur kaynağı olan gençlerimiz ise her zaman ulusumuzun güvencesi olacaktır.

Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti bizlere ve gençlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur.

Bir millet, gençlerini iyi yetiştirebildiği ve onlara, kendilerini ispat edecek imkânlar sunabildiği sürece ilerleyebilir. Çünkü bugün bizlerin bulunduğu konumlara yarın gençlerimiz geleceklerdir. İşte bu nedenle gençlerimize yaptığımız her hizmet, aslında ülkemiz geleceğine yapılmış birer yatırım olarak değerlendirilmelidir. Ülkemizi Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine ancak ve ancak gençler taşıyacaktır.

Bu vesileyle, başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum. Bu yıl 100’üncü yıl dönümü kutlanacak olan bu şanlı bayram için hazırlanan kutlama programlarına tüm Çınarcık halkını canı gönülden davet ediyor, bu coşkuya herkesin ortak olmasını temenni ediyorum” dedi.

19.05.2019 08:29

Tüm Haberler İçin Tıklayın

564 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!