ÇINARCIK’TA 100. YIL 19 MAYIS COŞKUSU

100. Yılında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Töreni, coşkulu bir kalabalıkla kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Çınarcık Kaymakamı Soner Kırlı, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, İlçe Jandarma Komutanı Emrah Tan, İlçe Emniyet Müdürü Ragıp Tunç, Çınarcık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Bayram Karakurt, meclis üyeleri, ilçedeki kamu kuruluşlarının mülki ve idari amirleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin temsilcileri  ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtı'na Çelenk Koyma Töreni'nin takibinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Çınarcık Anadolu Lisesi Müdürü Serhat Halil Çelik yaptı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü'nün konuşmasından sonra Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Tarık Davani tarafından “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” adlı şiirinin ardından Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları grubunun “Zumba” gösterisi yapıldı.

Çınarcık Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan halk oyunu gösterisi ve Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Bulut Ergin yönetiminde gençliğin Ata’ya cevabı okundu. Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibinin “Kafkas” gösterisi ve Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden ulusal boks müsabakalarında dereceye giren İbrahim Varol ve Efe Çetin’in gösterilerini sundu.  Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları grubunun “Balta” gösterisi ile  Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları grubunun “Kaşık” oyununu sergilediler. Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Gençlik Marşı eşliğinde “Oratoryo” sunumu katılım gösteren vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

Kutlama programı; voleybol, basketbol, masa tenisi ve atletizm kategorilerinde dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

19.05.2019 13:55

Tüm Haberler İçin Tıklayın

337 Defa Görüntülendi

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!