“ÇINARCIK İŞİ’ ULUSAL BASINDA

Çınarcık Belediyesi ilçemizde yıllardır nesilden nesile aktarılan “Çınarcık İşi” tanıtımını ulusal basına taşıyor.

Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer ; yöresel değerimiz olan, ilçemizde yıllardır nesilden nesile aktarılan ve her evde mutlaka baş köşede yerini almış olan, “Çınarcık İşi” tanıtım çalışmalarına devam ediyor.  

Geçtiğimiz yıl Belediye Başkanımız Numan Soyer’in talimatı üzerine Çınarcık Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak çalışması ile “ÇINARCIK İŞİ” Milli Eğitim Bakanlığının Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Müfredatına dahil edilmişti.

Asırlık “Çınarcık İşi”, Çınarcık Belediyesi tarafından 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu Kapsamında 25.08.2017 tarihinden itibaren korunmak üzere 18.12.2017 tarihinde mahreç işareti adı altında tescil ettirilmiş olup Yalova’nın “Coğrafi Haritada” bir değeri haline gelmiştir.

Bu seferde Belediye Başkanımız Numan Soyer, Çınarcık İşine gönül vermiş bayanları ve eğitmenleri bir araya getirerek  tanıtım belgeseli çekimine vesile oldu. Türkiye’nin Coğrafi İşaretlerle patentlenerek uluslararası koruma altına alınan ve tescillenen yerel değerlerinin tanıtımına ve ulusal birliğine katkı sağlayan “Değerlerin Daveti” Programına , “Çınarcık İşi” tanıtımı yapıldı.

“Çınarcık İşi” tanıtımında program sorumlusu Cevdet Balıkçı’nın sorularını Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, eşi Elif Soyer , Çınarcık işi öğreticisi Bilge Şahin ve  Çınarcık İşine gönül vermiş bayanlar cevaplandırdı. Yapılan tanıtım çekimi ileriki haftalarda ÜLKE TV’nin “Değerlerin Daveti” Programında yayınlanacak.


 

28.05.2021 17:00

Tüm Haberler İçin Tıklayın

1358 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!