“GELECEĞE NEFES” İÇİN FİDANLARIMIZI DİKTİK

Türkiye genelinde 11 milyon fidanı , “Geleceğe Nefes” olması ümidiyle Çınarcık Kocadere’de toprakla buluşturduk.

Türkiye genelinde, Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, "Geleceğe Nefes" sloganıyla hayata geçirilecek fidan dikim kampanyasına Çınarcık Belediyesi olarak destek verdik.

Daha yeşil bir Türkiye hedefi ile başlatılan kampanya çerçevesinde 11 Kasım 2019 Pazartesi günü (bugün) saat 11.11'de fidan bağışçıları ve sahipleri tarafından Çınarcık Karpuzdere’de fidanları toprakla buluşturduk.

Çınarcık Kaymakamımız Soner Kırlı, Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer , Belediye Başkan Yardımcımız Murat Savaş , ilçedeki kamu kuruluşlarının mülki ve idari amirleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin temsilcileri, belediye personelimiz , öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Geleceğe Nefes Projesi kapsamında Çınarcık Kocadere’de 30 dekar alan ağaçlandırıldı. Düzenlenen törende ilk fidanı Çınarcık Kaymakamımız Soner Kırlı ve Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer toprakla buluşturdu.

Çınarcık İlçesi Kocadere Köyü, Kurttepe Mevkii Suni Tesis alanında ki 30 dekar alanda yapılan ağaç dikim çalışmasında 5 bin adet çam fidanı toprakla buluşturuldu.

11.11.2019 11:11

Tüm Haberler İçin Tıklayın

800 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!