BAŞKANIMIZ NUMAN SOYER’İN “12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ” MESAJI

Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. yıl dönümünü kutlayan ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u anan Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, İstiklal Marşı’nın bu milletin Kurtuluş Savaşı’nda yazdığı destanın satırlara dökülmüş halini yansıttığını dile getirdi.

Belediye Başkanımız Soyer mesajında “Kurtuluş Savaşı’nda milletimizin yazdığı destanları dizelerine döken Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’mız ile milli mücadelenin ve milli iradenin hiçbir kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü ve kararlı olduğunun sesi olmuştur. Gelecek nesillere Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ve istikbal adımlarını İstiklal Marşı ile en iyi şekilde anlatan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, her kelimesinde milletimize ait kutsal ve kadim değerleri bizlere miras bırakmıştır. Bu nedenle gençlerimizin İstiklal Marşı’nın her cümlesinin anlamını idrak etmesi çok önemlidir. Bundan 102 yıl önce Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan milli marşımız, kabulünden sonra da dalga dalga yurdun dört bir yanına yayılarak, en zor ve çetin dönemlerde bile milletimize ilham kaynağı olmuştur. Bu duygularla İstiklal Marşı’mızın kabulünün yıl dönümünde Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde silah arkadaşlarını, vatanı uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimiz saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.Her mısrası Türk milletinin gücünü silinmez izlerle kazıyor hafızalara. 102 yıl önce işledi ruhumuza, hala aynı coşkuyla haykırılıyor...

İstiklal Marşı’mızın kabulünün yıl dönümünde Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy 'u ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk  önderliğinde silah arkadaşlarını, vatanı uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimiz saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

10.03.2023 17:27

Tüm Haberler İçin Tıklayın

346 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!