BAŞKANIMIZ NUMAN SOYER’İN, “18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ” MESAJI

Belediye Başkanımız Numan Soyer, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 109. yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkanımız Numan Soyer mesajında şu ifadelere yer verdi; “109 yıl önce Aziz Türk milleti, büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek, vatanına duyduğu sevgi ve inançla Çanakkale’de destan yazmıştır. Bu zafer Anadolu’nun ebediyen bir Türk yurdu olarak kalacağını dünyanın sömürgeci devletlerine haykıran bir destan olarak şanlı tarihimizdeki yerini almıştır.

Milletin, imkânsızlıkları ve olumsuzlukları yenecek derecedeki vatan sevgisi “Çanakkale geçilmez” dedirtmiştir. Çanakkale Zaferi ırkları, renkleri ve dilleri değişik, çeşitli milletlerden oluşan işgal ordularının saldırılarına karşı var gücü ile karşı koyan milletimizin yazdığı kahramanlık örneğidir. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun, vatan toprakları için savaşmış ve bugün Çanakkale’de omuz omuza yatan şehitlerimiz, Türk milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin de en güçlü nişanesidir.

Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır. Bu düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünü kutluyor, bize bu mukaddes vatanı emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere , milleti ve vatanı için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizi şükran , minnet ve rahmetle anıyorum. ” dedi

18.03.2024 10:00

Tüm Haberler İçin Tıklayın

163 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!