BAŞKANIMIZ NUMAN SOYER’İN “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” MESAJI

Belediye Başkanımız Numan Soyer, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutlayan bir mesaj yayınladı.

Kadınların, ekonomiden siyasete, eğitimden ticarete her alanda olması temennisinde bulunan Başkanımız Numan Soyer mesajında şu ifadelere yer verdi: “Doğumdan ölüme kadar, hayatımızın her anında varlıklarıyla bizleri onurlandıran, bizi eğiten, büyüten, yetiştiren, en kötü anımızda yanımızda olup yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız paylaşan fedakar kadınlarımız en değerli varlığımızdır. Cenneti annelerin ayakları altına seren bir dinin mensupları olarak bizler kadınlarımız için ne yapsak azdır. Eğer kadın mutluysa ülke de mutludur. Eğer kadın umut içindeyse, o ülke de umut içindedir.

Türk kadını tarihimiz boyunca, yaşamın her safhasında erkeklerin yanında her türlü sorumluluğu paylaşmış, özellikle Kurtuluş Savaşının her döneminde aktif rol oynamış, cesareti ve fedakarlığıyla adını tarihe yazdırmıştır.

Özgüvenleri yüksek, cesur, eğitimli kadınlarımızın, ekonomiden siyasete, ticaretten sosyal hayata her alanda sayılarının artması, ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır. Üreten kadın ve emek veren kadın güçlü toplum demektir. Güçlü toplumlar ise güçlü ve umut dolu yarınların kaynağıdır.

Bu özel gün vesilesi ile attığım her adımda bana güç veren, ilgisini ve desteğini eksik etmeyen anneme ve eşime , kahraman Mehmetçiklerimizin ve şehitlerimizin anne ve eşleri olmak üzere, tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” dedi

08.03.2024 08:56

Tüm Haberler İçin Tıklayın

130 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!