BAŞKANIMIZ NUMAN SOYER’İN “AVUKATLAR GÜNÜ” MESAJI

Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak Avukatlar Günü’nü kutladı.

Avukatların, hukukun üstünlüğüne, hukuk devletine ve kişilerin savunma haklarının kutsallığına inanarak, eşitliği, özgürlüğü, toplumda iyiliği ve ortak menfaati gözettiklerini belirten Başkanımız Numan Soyer, mesajında şu ifadelere yer verdi, “Dünyanın daha yaşanabilir olması; öncelikle hakkın korunması, adaletin sağlanması ve adalet mekanizmasının doğru işleyişi ile mümkündür. Temel hak ve özgürlüklerin iyi anlaşılabilmesi ve doğru uygulanabilmesi için bireysel, toplumsal ve uluslararası düzeyde hukukçulara ve dolayısıyla avukatlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Avukatlık mesleği, hakların korunmasında, adaletin sağlanmasında ve toplumsal ilişkilerde karşılaşılan sorunların giderilmesinde büyük önem taşıyan bir meslektir. İnsanların savunma hakkını üstlenen avukatlar, demokrasinin yaşanmasında ve güçlenmesinde önemli rol oynar. İnsan hakları ve hukukun üstünlüğü esası içerisinde, sorumluluk anlayışı ile bireylerin ve toplumların haklarının korunmasında ve savunulmasında önemli görevler üstlenen avukatlarımızın, 5 Nisan “Avukatlar Günü”nü kutlar, başarı dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım. Allah’a emanet olun.” dedi.

04.04.2023 22:37

Tüm Haberler İçin Tıklayın

243 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!