BAŞKANIMIZ NUMAN SOYER’İN 17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ MESAJI

Belediye Başkanımız Numan Soyer, 17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen Marmara Depremi’nin 24. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanımız Numan Soyer, “17 Ağustos 1999 tarihinde yaşadığımız büyük Marmara Depremi’nden bu yana 24 yılı geride bıraktık. İlçemizin de etkilenmesiyle birlikte sanayi ve ekonomimizin kalbi olan Marmara Bölgesi’nde meydana gelen şiddetli deprem binlerce insanımızın ölümüne, bir o kadar insanımızın yaralanmasına, 300 bin konutun hasar görmesine ve milyarlarca liralık maddi kaybın meydana gelmesine neden olmuştu. Aradan geçen 24 yıla rağmen o günkü acıları asla unutmadık. Şu an bile kaybettiğimiz her yurttaşımızın acısı içimizi sızlatmaya devam ediyor.

 

Şu bir gerçek ki, bulunduğumuz coğrafyanın gereği olarak deprem gerçeği ile yaşamak zorundayız. Kamu kurumlarımızla birlikte yürüttüğümüz bir Afet Yönetim Planımız bulunmaktadır. Bu kapsamda olası afet sonrasında toplanma yerleri hazır. Depremin değil alınmayan önlemlerin büyük acılar yaşattığını acıda olsa öğrendik. Biz de Çınarcık’ımız için bütün çalışmalarımızı bu bilinçle hayata geçiriyoruz. Bu günde , Çınarcık içinde acılarımızın hâlâ tazeliğini koruduğunu ve kelimelerin kifayetsiz kaldığını biliyoruz. Allah bu acıları bir daha yaşatmasın. 17 Ağustos 1999 Depremi’nde hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet , yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyorum. Onları asla unutmadık, unutmayacağız. Herkese saygılarımı sunar, huzur ve sağlıklı günler dilerim. Allah’a emanet olun." dedi.

16.08.2023 14:45

Tüm Haberler İçin Tıklayın

3363 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!