BAŞKANIMIZ SOYER, KOCADERE’DE KİVİ BAHÇELERİNDE KULLANILACAK MALZEMELERİN DAĞITIMINA KATILDI

Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, “Kocadere - Şenköy Havzasında Kivi Üretiminin Geliştirilmesi Projesi” 2. etabı kapsamında tesis ekipmanlarının dağıtımına katıldı.

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün yoğun çalışmaları sonucu geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği "Kocadere-Şenköy Havzasında Kivi Üretiminin Geliştirilmesi Projesi" nin 2. etabı kapsamında kivi bahçelerinin tesisinde kurulacak malzemelerin  dağıtımı yapıldı.

Programa Yalova Valisi Muammer Erol'un yanısıra Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, İl Müdür Yardımcısı İrfan Sakinci, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Osman Halis Özen, Çayır-Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Hacı Ali Dinçer, Çınarcık İlçe Müdürü Hakan Demirhan, Kocadere Muhtarı Volkan Varol ve projeden yararlanacak çiftçiler katıldı.

Kocadere'de düzenlenen programda proje yararlanıcısı 16 yetiştiriciye 50 dekar kivi bahçesi kurulumunda kullanılacak 2.000 adet beton direk ve diğer askı sistemleri malzemelerinin dağıtımı yapıldı.

Bölgede kivi yetiştirmeye elverişli alanların azami ölçüde değerlendirilmesi ile kivi yetiştiriciliğini geliştirmek,  belli bölgede üretimini yoğunlaştırarak üreticinin girdi alımlarında ve pazarlamada söz sahibi olması, danışmanlık ve hizmet alımlarının tek elden daha ucuza yapılabilmesi, pazara sürekli ve sürdürülebilir ürün arz etme imkanı bulunacak.

Sektörle ilgili yatırımcıların (soğuk hava deposu, malzeme satıcıları vs.) bu bölgeye ilgileri artacak, ekonomik olarak yatırım yapma imkanı doğacak ve dolayısıyla Yalova ekonomisine çok önemli katkı sağlanmış olacak.

13.10.2021 15:00

Tüm Haberler İçin Tıklayın

55 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!