BAŞKANINIZ SOYER’İN “DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ” MESAJI

Belediye Başkanımız Numan Soyer , 27 Mart “Dünya Tiyatrolar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanımız Numan Soyer yayınladığı mesajında, "Sanat; özgür ve özgün düşüncelerin, yaratıcılığın, hayal gücünün çeşitli yollarla dışavurumudur. Sanatın en kıymetli alanlarından biri olan tiyatronun ise, dünden bugüne her zaman eğiten, düşündüren, sorgulatan bir yanı olmuş; perdeler daima bu sorumluluk bilinciyle açılmıştır. Karakterlerden dekorlara kadar sahnede bulunan her şey izleyicilerine bir mesaj iletmiş, farklı duygular hissettirmiş; bu yönüyle de tiyatro, insandan insana önemli bir iletişim aracı olmuştur.

Gücünü edebiyattan, müzikten ve sesten alan bu güzide sanat dalında en büyük gücü de izleyici sağlar. Tiyatroya seyirci kalmak yerine tiyatro seyircisi olmak, bu sanata ve sanatçılara en büyük destek demektir.

Bu duygu ve düşüncelerle tiyatronun gelişmesine ve daha geniş kitlelere ulaşmasına katkıda bulunan, tiyatroya gönül veren bütün tiyatro severlerin 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor,  sağlıklı ve huzurlu günler dilerim. Allah’a emanet olun” dedi.

27.03.2024 09:00

Tüm Haberler İçin Tıklayın

178 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!