ÇAMURLU SU , NATO YOLUNDAKİ ÇÖKEN YOLDAN GELMEKTEDİR

Denize akan çamurlu su Yalova-Armutlu Nato Yolundaki onarım çalışmalarında kazılan yerde bulunan topraktan oluşmaktadır.

Son günlerde yağan aşırı yağmur ve kar nedeniyle Samanlı Dağlarından gelen su Soğuksu Deresinin akış güzergahından denize ulaşmaktadır.

Soğuksu Deresinin akış güzergahında bulunan Yalova-Armutlu Nato Yolunda meydana gelen yol çökmesine; Kara Yolları Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından onarım çalışmalarına devam edilmektedir.   

Soğuksu Deresinin akış güzergahında bulunan yolun daha sağlam olması ve dere ağzı ile istinat duvarlarının  yapım çalışmasında kazılan bölgedeki toprağın su ile birleşmesiyle oluşan çamurlu su , dere yatağıyla denize ulaşmaktadır.

Yapılan çalışmalar , suyun kaynağı, ilerleme güzergâhı ve denize döküldüğü nokta ile ilgili görseller halkımızla paylaşılmaktadır. Belediye ekiplerimiz bu ve benzeri tüm durumlarla ilgili Çınarcık’ımızın çevresel değerlerini koruma konusunda büyük bir özen göstermektedir. Vatandaşlarımızın Çınarcık’ımıza gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz.

24.03.2021 20:23

Tüm Haberler İçin Tıklayın

940 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!