ÇINARCIK BELEDİYESPOR SEZONU AÇTI

Yalova Süper Amatör Ligi ekiplerinden Çınarcık Belediyespor, 2022-2023 futbol sezonunu törenle açtı.

2022 – 2023 sezonunda Yalova Süper Amatör Liginde mücadele edecek olan Çınarcık Belediyespor, yeni sezon hazırlıkları için yeni transferleri ile birlikte kurban kesilerek dualarla sahaya indi.

Çınarcık Belediyespor Tesisleri’nde yapılan sezon açılış törenine Yalova Valisi Muammer Erol, Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel, Yalova ASKF Başkanı Tamer Erbul, Çınarcık Belediyesi Başkan Yardımcımız Murat Savaş,  Çınarcık Belediyespor Kulüp Başkanı Osman Sağıroğlu, Çınarcık Belediyespor ana sponsoru OmranTRK Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Abdülaziz Kaşifoğlu, Çınarcık Belediyesi Meclis Üyeleri, Çınarcık Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri, futbolcular, teknik kadro, ilçedeki kamu kuruluşlarının mülki ve idari amirleri, misafirler ve çok sayıda sarı siyah renklere gönül vermiş Çınarcık Belediyespor taraftarı katıldı.

2022-2023 sezonunda Yalova Süper Amatör Liginde şampiyonluğu kovalayacak olan Sarı Siyah ekibimiz kendi tesislerinde dualarla yeni sezona ‘merhaba’ dedi.

Çınarcık Belediyespor açılış töreninin ardından Esenköy Belediyespor’la hazırlık maçı yaptı. Yalçın Önem’in öğrencileri bu mücadeleyi 3-1 kazanarak, şampiyonluk hedeflerine ulaşacaklarının sinyalini verdi.

2022-2023 sezonu açılış maçında oynadığı futbolla Yalova Süper Amatör Liginde şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olduğunu gösterdi. Maç boyunca daha baskılı olan Çınarcık, mücadeleye iyi başladı. İlk 30 dakika Esenköy Belediyespor kalesinin önünde geçen mücadelede 38 dakikada kontra atakla penaltı kazanan Esenköy Belediyespor adına Yusuf Bilal Mukul penaltıdan attığı golle Esenköy Belediyesporu 1-0 öne geçildi.  42. dakikada gelişen Çınarcık Belediyespor atağında tecrübeli futbolcu Akın Mercimek attığı güzel golle durumu 1-1’e getirdi ve bu sonuç ilk devrenin sonucu oldu.
İkinci devrede de kıran kırana çekişme yaşanırken; gol yollarında Sarı-Siyahlı ekip Çınarcık daha çok pozisyona girdi ve Esenköy Belediyesporu kendi sahasına hapsetti.  Mücadelenin 83. dakikasında İsmail Kaya’nın golüyle Çınarcık Belediyespor 2-1 Esenköy Belediyespor oldu. İkinci golün ardından 85. dakikada Berat Orsavaş durumu 3-1 yaparak, maçın sonucunu belirledi.

Sezon açılışına katılarak takıma moral veren Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, “Yeni sezon açılışımızı hayırlısıyla gerçekleştirdik. Sakatlıksız kazasız ve belasız bir sezon diliyorum. Bu yıl sarı siyah renklere gönül veren taraftarımız ve Çınarcık Belediyespor kulüp yönetimimizle şampiyonluk hedefimize adım adım ulaşacağımıza inanıyor bu kapsamda başta teknik heyet ve futbolcularımıza başarılar diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

12.10.2022 21:24

Tüm Haberler İçin Tıklayın

390 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!