ÇINARCIK MESLEK YÜKSEKOKULUNDA EL EMEĞİ ÜRÜNLER SEGİLENDİ

Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksekokulunda Çınarcık Halk Eğitim Merkezinde yapılan el emeği ürünler sergilendi.

Sergiye Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak,Çınarcık Belediyesi Başkan Vekilimiz Mehmet Emin Oruçli,Çınarcık Belediyesi Başkan Yardımcımız Murat Savaş, Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Karabacak, Çınarcık Halk Eğitim Müdürü İbrahim Halil Sivil, Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr.Gör. İzzet İsmail Dur, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çınarcık Meslek Yüksek Okulu ile Çınarcık Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle düzenlenen el emeği ürünler sergisi, bölge halkının büyük ilgisini çekti. Sergide, yöresel motiflerle işlenmiş el emeği ürünlerinin yanı sıra birbirinden özgün tasarımlar da sergilenerek ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, Çınarcık Belediyesi Başkan Vekilimiz Mehmet Emin Oruçli,Çınarcık Belediyesi Başkan Yardımcımız Murat Savaş, ürünlerin sergilendiği standları tek tek gezdiler.Çınarcık'ta düzenlenen bu tür etkinliklerin, el sanatları ve kültürel mirasın korunması ve yaşatılması adına önemli bir adım olduğu belirtip, Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri ve kursiyerlerine kolaylıklar dilediler.

21.11.2023 15:59

Tüm Haberler İçin Tıklayın

174 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!