ÇINARCIK ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN “TÜBİTAK BİLİM FUARI” SERGİ

TÜBİTAK Bilim Fuarı’na Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, okul müdürleri ve öğretmenlerin yanı sıra öğrenci velileri de büyük ilgi gösterdi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “eğitimde işbirliği” protokolü kapsamında, Çınarcık Ortaokulu öğrencileri, üzerine araştırma ve uygulama yaptıkları projeleri sergilediler.

TÜBİTAK Bilim Fuarı’na Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, Çınarcık Belediye Başkan Yardımcımız Murat Savaş, Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Karabacak, Çınarcık İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hakan Demirhan, UEDAŞ Çınarcık İşletme Koordinatörü Recep Şenel, okul müdürleri ve öğretmenlerin yanı sıra öğrenci velileri de büyük ilgi gösterdi. Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Karabacak açılış kurdelesini kestiler. Ziyaretçiler tüm stantları gezerek, projelerle ilgili öğrencilerden bilgi aldılar.

TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda ilginç projelerin yer aldığını belirten Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer ; “Öğrencilerimiz fikirleriyle yeni projeler üretmişler. Öğrencilerimizin çözüm bekleyen değil de çözüm üreten bireyler olarak yetişmesinde bu etkinlik onlar için bir araç olmuş” dedi.

02.06.2022 14:45

Tüm Haberler İçin Tıklayın

109 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!