ÇINARCIK BELEDİYESİ DEPREMZEDELER İÇİN “SOSYAL MARKET VE BUTİK” KURDU

Çınarcık Belediyesi tarafından kente gelen depremzedelerin tüm kıyafet, kişisel bakım, yiyecek ihtiyaçlarını karşılayabileceği ‘Sosyal Market ve Butik’ kuruldu.

Çınarcık Belediyesi tarafından kurulan “Sosyal Market ve Butikte” , gönüllülerin bağışladığı sıfır ürünler, kurulan alanda kente gelen depremzedeleri bekliyor.

Türkiye’yi sarsan Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 2 büyük depremin ardından ölü ve yaralı sayısı her geçen gün artarken, on binlerce kişi de evini kaybedip, sokakta kaldı. Evlerini kaybedenler yakınlarının yanına ya da farklı illerde kendilerine gösterilen noktalara yavaş yavaş ulaşmaya başladı. Tüm eşyalarını, kıyafetlerini enkazda kaybeden ve Çınarcık’a gelen depremzedelerin ihtiyaçları, Çınarcık Belediyesinin kurmuş olduğu “Sosyal Market ve Butikten” karşılanıyor.

Çınarcık Belediyesi, deprem bölgesine gönderilmek üzere gelen yardımların toplandığı Hüdaverdi Aydın İlkokulu Spor Salonunda kentte gelen depremzedeler için “Sosyal Market ve Butik” kurdu. Kurulan alanda gönüllerin bağışladığı depremzedelerin kıyafet, kişisel bakım, yiyecek ihtiyaçlarını karşılayabileceği kullanılmamış sıfır ürünler bulunuyor.

Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, Çınarcık Belediyesi tarafından Hüdaverdi Aydın İlkokulu Spor Salonunda kurulan “Sosyal Market ve Butiği” ziyaret ederek, Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer’den bilgi aldı.

Yardıma ihtiyacı olan daha fazla kişiye ulaşabilmek için çalıştıklarını söyleyen Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, “Vatandaşlarımızın getirdiği malzemeleri gönüllülerimiz ve belediye personelimiz ile organize ediyoruz. Burada da deprem bölgesinden depremzedelerimizin kentimize gelişi başladı. İlçemizde de farklı otellere ve münferit olarak evlere geliyorlar. Gelen depremzedelerimizin birçoğu depremden çıktıkları kıyafetle buraya geldi. Onların anlık olarak tüm giyimlerini, kişisel bakım eşyalarını karşılayabileceklerini bir market ve butik kurduk. Gün içerisinde ekiplerimiz Çınarcık Kaymakamlığı tarafından kayıt altına alınan depremzedelerin ihtiyaçlarını kaldıkları yerde kendilerine teslim ediyorlar. ” dedi.

14.02.2023 15:33

Tüm Haberler İçin Tıklayın

691 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!