ÇINARCIK’TA DEMOKRASİ NÖBETİNE DEVAM

Çınarcık’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehitleri anma gecesi düzenlendi.

Çınarcık’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü 3 gün süren çeşitli programlarla anıldı. 15 Temmuz akşamı  gerçekleştirilen şehitleri anma gecesine, Çınarcık halkı yoğun ilgi gösterdi.

Çınarcık Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen anma gecesine; İstanbul Vali Yardımcısı Çınarcık Kaymakam Vekilimiz Abdurrahman İnan, Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel, Teşvikiye Belediye Başkanı Mustafa Nurten, Çınarcık İlçe Emniyet Müdürü Eyyüp Mol,  Yalova İl Genel Meclis Başkan Vekili Murat Kaya, Ak Parti Çınarcık İlçe Başkanı Hüseyin Günay, MHP Çınarcık İlçe Başkanı Gökmen Bayraktar, ilçedeki kamu kuruluşlarının mülki ve idari amirleri, sivil toplum kuruluşu ile meslek odaları temsilcileri, ilçe muhtarları, askeri erkan, Çınarcık halkı ile şehit yakınları ve gaziler yoğun ilgi gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, şehitler anısına şiirler okundu. İstanbul Vali Yardımcısı Çınarcık Kaymakam Vekilimiz Abdurrahman İnan ve Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptılar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayındaki vatandaşa hitabı sinevizyona aktarıldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Belgesel Kronoloji sinevizyonda  gösterildi. Sinevizyon gösterisinin ardından Çanakkale Şiiri ve Çanakkale Şiirinin Kaidesi okundu. Kaidenin ardından sala okundu.. Kuran-ı Kerim Tilaveti ve ilahilerin ardından 15 Temmuz gecesi 251 şehidimizin isimleri tek tek okundu ve vatandaşlardan her isim okunmasında “BURDA” sesi meydanda yankılandı. Çınarcık halkı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü şehitlerini al bayraklar ve ışıklarla andı. Saatler 00:13 gösterdiğinde tüm Türkiye’de ortak sala okundu ve meydanda  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla demokrasi nöbeti tutuldu.

16.07.2021 02:14

Tüm Haberler İçin Tıklayın

500 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!