HALKIMIZIN DİKKATİNE

Sosyal medyada gündeme gelen denize akan su ile ilgili durum bizlerin bilgisi dâhilinde olmasına rağmen belediyemiz ekipleri tarafından tekrar incelenmiştir.

Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer konu ile ilgili yaptığı açıklamada: "Denize akan su; Soğuksu Deresinden gelen sudur. Geçtiğimiz günlerde yoğun olarak yağan kar nedeniyle dağlardan gelen suyun ; Soğuksu Deresinde birleşmesi sonrası dere yatağından akan su; Kaya Gazinosu önü mevkiinden denize dökülmektedir.  Yapılan incelemelerde suyun; dere yatağındaki toprak çeşidinden dolayı, denize ulaşana kadar toprağın rengini aldığı değiştiği tespit edilmiştir.  

Suyun kaynağı, ilerleme güzergâhı ve denize döküldüğü nokta ile ilgili görseller halkımızla paylaşılmıştır. Belediye ekiplerimiz bu ve benzeri tüm durumlarla ilgili Çınarcık’ımızın çevresel değerlerini koruma konusunda büyük bir özen göstermektedir. Öncelikle vatandaşlarımıza Çınarcık’ımıza gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyor, her konuda bilgilendirmeye açık olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Herkese sağlıklı ve mutlu günler dilerim"  dedi.

26.02.2021 21:30

Tüm Haberler İçin Tıklayın

530 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!