İLÇE GENELİNDE KANALİZASYON TEMİZLİK ÇALIŞMASI

Belediye ekiplerimiz ilçe genelinde kanalizasyon temizleme çalışmalarına devam ediyorlar.

Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz ilçe genelinde ana arter taşıyıcı hattında atık su temizleme çalışmalarına devam ediyorlar.

Yapılan temizleme çalışmasının sonucunda kanalizasyon ana arterlerinin içerisinde biriken kaba malzeme ve yağ tabakalarını ekiplerimiz tarafından temizleniyor. Son teknoloji kombine kanal temizleme aracımız ile logar diplerindeki ve taşıyıcı hatlardaki yıl boyunca biriken çakıl, kum, taş ve yağ tortularını yüksek basınçlı vakum ile araçtaki pis su tankına çekilip, daha sonra araçta bulunan filtre sistemi sayesinde kaba pislik çakıl kum ve tortular ayrıştırılarak, kaba malzemeler tank içinde bırakılıp ,atık su ise tekrar kanalizasyon sistemine veriliyor. Araç içerisindeki kaba tortular ise gün sonunda Mavi Deniz Atık Su Arıtma Birliğindeki boşaltım istasyonunda ayrıştırılıp imha ediliyor.

Belediye olarak vatandaşlarımızdan; klozetlerin içine ıslak mendil ve erimeyen cisimleri atmamaları ve mutfak lavabolarına evsel yağları dökmemeleri önemle rica olunur. Aksi halde hatların tıkanmasına ve yağışlı havalarda taşmalara neden olmaktadır.

29.07.2022 11:42

Tüm Haberler İçin Tıklayın

309 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!