İLÇEMİZDEKİ ELEKTRONİK ATIKLAR DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Çınarcık Belediyesi ile Exitcom Recycling arasında “Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Ayrı Toplanması ve Değerlendirilmesi” kapsamında iş birliği protokolü imzalandı.

Belediyemiz sıfır atık projesi kapsamında; atık elektrikli ve elektronik eşyaların toplanması ve değerlendirmei için Exitcom Recycling firması  ile protokol imzaladı. Böylelikle ilçemizde bulunan atık elektrikli ve elektronik eşyalar toplanarak geri dönüşüme kazandırılacak. 

Belediyemiz ilçemizin belli bölgelerine atık elektrikli ve elektronik eşyaların bırakılması için konteynırlar koydu. Vatandaşlarımız evlerindeki atık elektrikli ve elektronik eşyalarını muhtarlık binalarının önlerindeki , Cumhuriyet Meydanı’ndaki Zabıta noktamızın önündeki ve Çınarcık Belediyesi Hizmet Binamızdaki AEEE kutularına  bırakabilirler.

Belediye olarak yapılan protokolle ömrünü tamamlamış olan elektrik ve elektronik atıkların çevreye verdiği zararların ortadan kaldırılmasını ve  ayrıştırarak yeniden ekonomiye kazandırması amaçlanmaktadır .

05.07.2019 12:00

Tüm Haberler İçin Tıklayın

992 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!