KADİR GECESİ’NDE BELEDİYEDEN HELVA İKRAMI

Her kandilde camilerde vatandaşlara helva ikramında bulunan Çınarcık Belediyesi Kadir Gecesi’nde de helva dağıtma geleneğini sürdürdü.

Çınarcık Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve Çınarcık’ta kandil gecelerinin vazgeçilmezi haline gelen helva ikramları, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde de devam etti. Kadir Gecesi’ne özel hazırlanan helvalar, cami bahçelerinde vatandaşlara ikram edildi. Katılımın yoğun olduğu teravih namazı sonrası yapılan helva ikramında binlerce vatandaşa helva dağıtıldı. Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, helvaların bir kısmını kendisi vatandaşlara tek tek ikram ederek onların kandillerini kutladı.

Bu yıl Ramazan ayının dolu dolu geçirildiğini belirten Belediye Başkanı Numan Soyer ; “Ramazan ayı çok bereketli, çok özel ve mübarek bir ay. Ramazan ayı içerisinde bin aydan daha hayırlı diye hitap edilen Kadir Gecesi’ni yaşıyoruz. Camilerimiz dolu doluydu. Bu akşam da teravi namazı çıkışında ilçemizde ki camilere helva ikramımızı yapıyoruz. Yoğun da bir katılım oldu. Ben bu vesile ile Kadir Gecesi’nin ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

31.05.2019 23:57

Tüm Haberler İçin Tıklayın

865 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!