KENT KONSEYİ 2020 YILI 1 . OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Çınarcık Kent Konseyi’nin 2020 Yılı 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı 15 Ocak 2020 Çarşamba günü Çınarcık Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kaymakam Soner Kırlı, Belediye Başkan Vekili Mehmet Temel Koç, Belediye Meclis Üyeleri, ilçede görev yapan mülki ve idari amirler, STK temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen Çınarcık Kent Konseyi’nin 2020 Yılı 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın açılış konuşmasını Konsey Başkanı Tuncay Okatan gerçekleştirdi. Başkan Okatan konuşmasında “2019 yılı, ülkemizde Kent Konseylerinin kuruluşunun 10. yılı idi. Ancak geçen 10 yıllık süreye karşın, Kent Konseylerinin toplumsal yaşamdaki yerinin ve rolünün henüz tam olarak anlaşılmadığını ve Kent Konseyi kavramının çok iyi bilinmediğini Kent Konseyi yöneticileri olarak sıkça karşılaştığımız sorunlardan anlıyoruz. Kentlerin yaşamında 10 yıl çok uzun bir zaman sayılmasa da, bu sürede kent konseylerinin daha iyi anlatılmış ve anlaşılmış olması ülkemiz ve kentimiz için önemli bir kazanç olacaktır. Kentimizde ve diğer birçok kentte olduğu gibi yoğun bir sivil toplum bilinci ve hareketi olmayışı, kentin konsey oluşumuna yabancı olması gibi etkenler yavaş ilerlememize neden olsa da, ilerleyen süreç içerisinde hızımızın artacağı ve kente katacağımız artı değerin yükselişi kaçınılmaz olacaktır. Her sorunun yeni sorunlara yol açacağının, ancak sorgulanmayan hayatın da anlamsız olacağının bilinciyle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlarım” dedi.

Açılış konuşmasının ardından 2019 yılı faaliyet raporu Genel Sekreter Banu Ada tarafından toplantıya katılanlara sunuldu. Altı ay içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler, tasarlanan projeler ve “Kent Belleği ve Kültürel Miras Çalışma Grubu” çalışmaları hakkında kurul üyelerine bilgi verildi.

Faaliyet raporu sunumu sonrasında vatandaşlarımız ve STK üyelerinden gelen görüş ve önerilere yer verilerek toplantı sonlandırıldı.

15.01.2020 20:00

Tüm Haberler İçin Tıklayın

929 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!