KÜLTÜREL VE SOSYAL HİZMETLERİMİZ

Çınarcık Belediyesi ulusal ve uluslararası sosyo kültürel etkinliklerde yer almakta, bu etkinlikleri ilçemize taşıyarak Çınarcık'ı ve Çınarcıklıları farklı platformlarda buluşturmaktadır. Çınarcık halkının sosyo kültürel ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek amacıyla düzenlenen ve yıl boyunca periyodik olarak devam eden kültürel, sanatsal, eğitsel ve sportif etkinlikler aracılığıyla Çınarcıklılara hizmet vermektedir.

Bu etkinlikler kapsamında her yaz düzenlenerek geleneksel hale gelen “Altın Çınar Festivali” ile kültürel alanda seminer, söyleşi, panel, konferans, sempozyum gibi etkinlikler, sanatsal alanda; konser, tiyatro gösterileri ve özellikle çocuklara yönelik düzenlenen eğitici, öğretici yarışmalar sayesinde Çınarcık halkına yakışır bir zaman geçirmektedir.

GELENEKSEL ALTIN ÇINAR FESTİVALİ

Çınarcık ilçemizde 12 yıldır yaz aylarında düzenlenen Altın Çınar Festivali ile halkımıza konserler ve çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Düzenli olarak yapılan festival ulusal basında yer almakta ve büyük ilgi görmektedir. Altın Çınar Festivali ile çeşitli kültür sanat etkinlikleriyle halkımız  unutulmaz anlar yaşamaktadır. Festival boyunca düzenlenen konserlerle Çınarcık tanıtımı ön plana çıkmaktadır. Konserlerin yanı sıra geleneksel el sanatları, ebru, Çınarcık İşi ,  takı tasarımı ve hat sanatlarının yer aldığı stantlarla  Çınarcık'ın bilinmeyen yönleri ön plana çıkmaktadır. 

 
 
 
 

GENÇLİK KONSERLERİ

Çınarcık ilçemizde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftasında ; gençlerimize ve halkımıza gençlik konserleri düzenlemekteyiz. Yapmış olduğumuz konserlerle Çınarcık ulusal basında yer almakta ve Marmara Bölgesi ve Türkiye'nin çeşitli illerinden katılım sağlanmaktadır. Düzenlediğimiz gençlik konserleri ile Çınarcık tanıtımı ön plana çıkmakta olup Çınarcık'ın bilinirliği artmaktadır.

AÇIK HAVA SİNEMA ve TİYATRO GÖSTERİLERİ

Çınarcıklı vatandaşlarımıza Cumhuriyet Meydanı’nda açık hava sinema keyfi yaşatıyoruz. Çınarcık Belediyesinin katkılarıyla Türk sinemasının 100 yıl etkinlikleri çerçevesinde 2016 yapımı komedi filmi “Kocan Kadar Konuş (Diriliş) ” Çınarcıklı sinema sevenlerle buluşturduk. Bunun yanında ilçe merkezimizde okul salonlarında minik öğrencilerimize her ay çocuk tiyatro gösterileri düzenliyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın kültürel yönden gelişmesi ve bir anlık yaşamlarına mutluluk katmak için çeşitli çocuk oyunlarını onlarla paylaşıyoruz.

 
 
 
 

GEZİLER DÜZENLİYORUZ

Çınarcık Halkına belirli periyotlarla geziler düzenliyoruz. Geziler tamamen ücretsiz olup deneyimli rehberler eşliğinde yapılmaktadır. Bu güne kadar yapmış olduğumuz gezi programları Bursa'nın önemli tarihi yerleri , Çanakkale Deniz Zaferi haftasında Çanakkale gezileri ve Şems-i Tebriz haftasında Konya'nın önemli tarihi yerlerini vatandaşlarımızla tanıştırdık.

 
 

Egemenlik Kayıtsız Şartsız
Milletindir!