MARKETLERE YÖNELİK FİYAT DENETİMLERİNE DEVAM

Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, gıda ürünlerinin satıldığı dükkânlar ve market zincirlerinde raf ve kasa fiyatı denetimlerine devam ediyorlar.

Zabıta ekiplerimiz hafta boyunca gıda ürünlerinin satıldığı dükkanlar ve market zincirlerinde raf ve kasa fiyatı denetimlerini periyodik olarak takip ediyorlar.

Satılan her türlü ürünün gramajı, fiyat ve irsaliye karşılaştırması, tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında inceleme yapan ekiplerimiz, fazla ücretin ürün fiyatlarına yansıyıp yansımadığını da kontrol ediyorlar.

Alışveriş sepetine farklı ürünler koyarak kasaya giden ekiplerimiz, etiket fiyatları ile kasadaki fiyatların eşleşip eşleşmediğini karşılaştırıyorlar.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizce yapılan denetimlerde, gıda, genel temizlik, fiyat etiketi, etiketlerin mevzuata uygun olup olamadığı ve reyonlarda bulunan ürünlerle kasadan geçirilen ürünlerin fiyat karşılaştırmalarında, etiket ve irsaliyelerde fiyat farklılıkları tespit edildiği takdirde raporu, Ticaret Bakanlığının ilgili birimlerine iletiyorlar.

Vatandaşlarımızın daha rahat ve güvenilir piyasa şartlarında alışveriş yapabilmelerini sağlamak maksadıyla zabıta ekiplerimiz denetimlerini belirli periyotlarla sürdürecekler.

13.01.2022 10:54

Tüm Haberler İçin Tıklayın

100 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!