TAM KAPANMADA SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADIK

Çınarcık Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan tam kapanmada yiyecek bulmada sıkıntı yaşamamaları için sokak hayvanlarını unutmadı.

Çınarcık Belediyesi, pandemi nedeniyle uygulanan tam kapanma döneminde sahipsiz hayvanların beslenme ve sağlığına yönelik her türlü tedbiri aldı.

Çınarcık Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri , Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ile Çınarcık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ekipleri, sokaklarda yaşayan kedi ve köpeklerin, tam kapanma sürecinde aç ve susuz kalmaması amacıyla ilçenin farklı bölgelerine mama ve su dağıtıyorlar. Mama dağıtımının yanı sıra aynı zamanda Çınarcık Belediyesi Veteriner Hizmetleri ekiplerimiz tarafından da yaralı sokak hayvanlarına gerekli tedavileri yapılmaktadır.

Çınarcık Belediyesince, sokak hayvanlarının 17 günlük kapanma sürecinde aç ve susuz kalmamaları için parklar, yeşil alanlar, beslenme noktaları ile mesken tuttukları bölgelere gün gün mama, yem ve su bırakılıyor.

Can dostlar için yaz – kış gıda desteği sağlayan Çınarcık Belediyesi ilçenin farklı bölgelerinde oluşturulan beslenme noktalarına gün aşırı mama , yem ve su takviyesi yapıyor.

Çınarcık Belediyesi olarak tam kapanma sürecinde ekiplerimiz can dostlarımız için sahada olacaklar. Sizler sağlığınız için evdeyken belediye olarak biz de hayatımızı paylaştığımız doğadaki tüm canlıları sevgi ve şefkat anlayışıyla koruyup kollamaya devam edeceğiz. Çünkü can dostlarımız  bize emanet. 

02.05.2021 17:00

Tüm Haberler İçin Tıklayın

522 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!