ZABITA EKİPLERİMİZDEN FIRIN DENETİMİ

Çınarcık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ilçede faaliyet gösteren fırınlar ile pasta ve tatlı imalathanelerine hijyen ve gramaj denetimi yaptı.

Çınarcık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, ilçe genelinde ekmek üretimi yapan fırınlar ile pasta ve tatlı imalathanelerine yönelik denetimlerine devam ediyorlar.

Belli aralıklarla ilçe genelindeki fırınlar ile pasta ve tatlı imalathanelerinin denetimlerini sürdüren Çınarcık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, işyerlerinde genel hijyen denetimi, üretimde kullanılan hammaddelerin uygunluğu ve ürünlerin gramajlarını kontrol ettiler.

Fırınlarda özellikle çalışanların temizliği, imalathane ve satış yerlerinin temiz olup olmadığı, istenilen şartlara uyulup uyulmadığı hususunda kontroller yapan zabıta ekiplerimiz, kontrol esnasında eksiklik tespit edilen işletmelerin sahiplerine var olan bu eksikliklerini gidermeleri konusunda uyarılarda bulunup, vatandaşın sağlığını ön planda tutan ve kurallara uyan işletmelere teşekkür etti.

Yapılan denetimlerde kuralları uygun hareket etmeyen işyerleri hakkında tutanak tutulurken, tespit edilen eksiklikleri tamamlamaları için süre verildi. Bu süre içerisinde eksikliklerini tamamlamayan işletmeler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağı bildirildi.

Zabıta ekiplerimiz tarafından ilçe genelinde  fırınlar ile pasta ve tatlı imalathanelerine yönelik denetimler belirli periyotlarla devam edecektir.

26.01.2023 10:48

Tüm Haberler İçin Tıklayın

620 Defa Görüntülendi

Son Haberler

Egemenlik kayıtsız şartsız
milletindir!